Być kobietą, być kobietą... - inspiracje na Dzień Kobiet

 Wraz z początkiem marca media społecznościowe zalała fala miłości do kobiet i kobiecości. W naszej świadomości jest to bowiem miesiąc, który w sposób szczególny jest poświęcony płci pięknej. I bardzo dobrze! Warto przypominać każdego dnia jaką siłą jest #girlspower. Ja zawsze będę fanką takich inicjatyw.

W naszej codzienności otaczają nas wyjątkowe kobiety, dlatego warto w tym szczególnym miesiącu, w tym szczególnym dniu pokazać, że doceniamy ich obecność. Bez względu na to, czy chodzi o mamę, siostrę, przyjaciółkę, żonę czy dziewczynę.

I tutaj pojawiają się schody. No bo co podarować?

Oto moje propozycje na 8 marca. Na początek te bardziej materialne.

Kwiaty

To pomysł z kategorii last minute. Można nawet zaryzykować tezę, że prezent oklepany, ale pokażcie mi kobietę, która nie lubi dostawać kwiatów. Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień!

Prawda jest taka, że my, kobiety uwielbiamy kwiaty. Poza tym w prezencie cenimy przede wszystkim sam gest – to, że ktoś o nas pomyślał. To zawsze jest bardzo miłe.

Biżuteria

To również doskonale się sprawdzi w Dniu Kobiet. Jedne co trzeba, to znać preferencje osoby, którą chcemy obdarować. Oczywiście to nie musi być biżuteria za milion monet. Pamiętajcie, gest jest najważniejszy!

Książka

No kto może się nie ucieszyć z nowej książki? Proste. Pamiętajcie jednak, że ma to być prezent dla obdarowanej i ją ma ucieszyć, więc stawiamy na literaturę, którą lubi. A na  początku zadajemy sobie pytanie, czy w ogóle czyta. To jest podstawa. Czasem chcemy kupić książkę komuś na prezent, bo przecież to uniwersalny pomysł, a okazuje się, że obdarowany raczej stroni od literatury. I mamy zonk. Zalecam więc ostrożność i zadanie sobie pytania, czy ten prezent spodoba się kobiecie, przy każdej z przedstawionej propozycji.

 


Karta podarunkowa do salonu kosmetycznego

Nie czarujmy się, to rzecz na którą często szkoda nam pieniędzy. W końcu zawsze można kupić coś bardziej pożytecznego. Dlatego doskonałym pomysłem będzie podarowanie odrobiny luksusu dla ważnej dla nas kobiety. Wizyta w salonie kosmetycznym zawsze wpływa pozytywnie na nasz nastrój 😊

Elektroniczny gadżet

Sprawa bardzo na czasie. Praktycznie nie ma osoby bez smartwatcha obecnie. Ale być może jest coś, do czego ona ciągle wzdycha albo coś, co po prostu jest jej potrzebne czy może uatrakcyjnić spędzanie wolnego czasu. Czasami warto pójść w tę stronę 😉

Teraz przejdę do prezentów, które wymagają więcej inwencji twórczej i pomysłowości. Często to właśnie te prezenty najbardziej nas zachwycają i sprawiają, że łezka kręci się w oku 😊

Wspólne wyjście do teatru

Trzeba powiedzieć sobie jasno, że ostatni rok upłynął pod hasłem #zostańwdomu, więc każde wyjście jest atrakcją na skalę światową. Wyjście do teatru może być właśnie taką odskocznią. Oczywiście, tutaj można rozszerzyć na inne opcje, jeśli tylko nasza kobieta nie przepada za teatrem. Równie dobrze można wybrać się do kina czy filharmonii.

Wycieczka

To również opcja, która może być niesamowitą atrakcją w dobie pandemii. Zorganizuj wycieczkę, tutaj ogranicza Cię jedynie wyobraźnia i...obostrzenia. Może to być wyjazd na weekend, albo jednoodniowy wypad za miasto ( albo właśnie do miasta!). Kobieta na pewno doceni Twój trud i będzie szczęśliwa, że może spędzić z Tobą trochę czasu, a to niesamowicie cenna waluta. 

  

Wspólny wieczór

Niby nic...a jednak! Tutaj kreatywność może się wzbić na najwyższe poziomy: wspólne gotowanie, planszówki, pizza, sushi, puzzle, netflix, rozmowy o tematach poważnych i mniej poważnych, oglądanie zdjęć, romantyczna kolacja. Opcji jest sporo, a wieczór może być tym, o którym kobieta szybko nie zapomni 💗

Ale przede wszystkim...

najważniejsza jest znajomość osoby, którą chcemy obdarować. Chodzi przecież o to, żeby okazać jej naszą wdzięczność i sprawić jej małą radość. Jeśli dobrze znamy obdarowaną to nie będzie trudne, bo będziesz wiedział, co lubi i co sprawia, że czuje się przez Ciebie doceniona jako kobieta. Może marzy o tym, aby w końcu wyjść z domu, albo wręcz przeciwnie pragnie jedynie spędzić z Tobą czas, coś wspólnie zrobić i po prostu pobyć ze sobą.

  

Więc do dzieła, pomyśl o tym jeszcze dzisiaj, bo 8 marca już za rogiem 😁

 

7 komentarzy:

 1. Najlepszy prezent last minut to sprezentowanie kobiecie więcej czasu dla samej siebie i wyręczenie jej w kilku obowiązkach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, zdecydowanie do dopisania na listę :)

   Usuń
 2. A Ty co dostałaś od lubego? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje za pomysly! Ja jestem za wspolnym wyjsciem :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam do grupy Blogerzy w sieci, gdzie można promować swoje strony https://www.facebook.com/groups/2578124759169911

  OdpowiedzUsuń